Nok Air İle Uçak Yolculuğu Yapmadan Bilmeniz Gerekenler

Düşük maliyetli havayolu Nok Air (DD), 2004 yılında kurulan bir Tayland havayolu şirketidir. Thai Airways International (TG), kurumsal sahiplerinden biridir. Nok Air, Bangkok’un Don Mueang Uluslararası Havalimanı’ndaki (DMK) bir merkezden faaliyet gösteriyor ve çoğunluğu yurt içi olan yaklaşık 27 noktaya uçuyor. Uluslararası varış noktaları arasında Myanmar’ın Yangon Uluslararası Havaalanı (RGN) ve Vietnam’ın Tan Son Nhat Uluslararası Havaalanı (SGN) ve Noi Bai Uluslararası Havaalanı (HAN) bulunmaktadır. Nok Air’in 33 uçak filosu sekiz adet Bombardier Dash 8 Q400 NextGen, iki ATR 72-500 ve 23 Boeing 737-800 uçağından oluşuyor. Hepsi tek bir Ekonomi Sınıfı kabin ile yapılandırılmıştır. Daha fazla bilgi almak ya da Nok Air Uçak Bileti rezervasyonu yaptırmak istiyorsanız yazımızı okumaya devam edin.

Nok Air Uçak Bileti : Check-In Uygulamaları

Ayrılmadan 24 saat ve 1 saat önce çevrimiçi check-in yapabilirsiniz. Uçuşunuzdan 24 saat önce satın aldıysanız, biletinizi aldıktan 30 dakika sonra çevrimiçi check-in yapabileceksiniz. Tüm yolcular kalkıştan 30 dakika önce kapıya gelmelidir.

Mobil cihazınızı çevrimiçi check-in yapmak için kullanabilir ve biniş kartınızı elektronik olarak kapıya ulaşmak için gösterebilirsiniz. Mobil check-in kalkıştan 24 saat ve 30 dakika önce mevcuttur. Tüm yolcular kalkıştan 30 dakika önce kapıya gelmelidir.

Havaalanı check-in’i için Kalkıştan 2 saat ila 30 dakika önce havaalanına gelmeniz gerekiyor.  Ancak, ayrılmadan 30 dakika önce kapıda olmalısınız.

Bebekler İle Seyahat

Bebek seyahat tarihinde 2 yaşın altındaysa yetişkin bir yolcunun kucağında seyahat edebilir. Yetişkin başına sadece 1 çocuğa izin verilir. 14 gün veya 2 yaşın altındaki çocuklar bebek seyahatine uygun değildir. Bebeğiniz bir yetişkinin kucağında seyahat ediyorsa ücretsiz seyahat edebilir. Bir koltuk ayrılmış ve 2 yaş ve üstü bir çocuk için bir bilet alınmalıdır.

Uçak Koltuk Sınıfları : Ekonomi Sınıfı

Havayoluna ait uçaklarda iki sınıf bulunmaktadır. Bunlardan birincisi Ekonomi Sınıfı diğer ise Premium Ekonomi Sınıfıdır. Düşük maaliyetli bir havayolu şirketi olduğu için daha lüks bir bölümü bulunmamaktadır.

Ekonomi Sınıfı : Ekonomi, Nok Air uçuşlarında tek kabin sınıfıdır. Tüm yolcular için ücretsiz Wi-Fi ile keyifli ve dinlendirici bir yolculuğa çıkmak için konforlu deri koltuklar sunar. Bu, yolcuların bağlantıda kalmalarını, eğlenceyi akışını sağlamak için kendi cihazlarını kullanmalarını veya üretken olmalarını ve çalışmaya devam etmelerini kullanmalarını sağlar.

Nok Air Uçak Bileti : Premium Ekonomi Sınıfı

Yolcular bu havayoluyla Nok Smile Plus adlı premium ekonomiye geçmeyi seçebilir. Bu, yolculara ilave 10 kg bagaj, öncelikli check-in (belirli havaalanlarında) ve uçuşunuzdaki premium koltuk seçimleri gibi ekstra ve özel ayrıcalıklar kazandırır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*