Bandung, Endonezya’da Yapabilecekleriniz

Bandung, Endonezya’nın Batı Java Eyaletinin başkenti ve Endonezya’nın 3. büyük şehridir. Güzellik, alışveriş ve doğa ile tanınan ve aynı zamanda dünyanın en büyük kapalı tema parklarından biri olarak bilinen bir şehir. Bandung’da neler yapılabilir sorunuza yanıt ise sizin için derlediğimiz bu yazıda yer alıyor.

Bandung’da Neler Yapılabilir : Yüzen Market Lambang’da Yemek

Hem yerel kültürün hem de mutfağın tadına bakmak istiyorsanız, her zaman yerel bir pazarda bulabilirsiniz ve Floating Market Lambang istisna değildir. Bir öğleden sonra veya bir akşam gezmek ve Java eyaletinin lezzetli lezzetlerine dalmak için buraya gidin. Ayrıca Floating Market Lambang’da tren müzesi, hediyelik eşya dükkanı ve çocuklar için açık hava etkinlikleri alanı gibi birçok eğlence var.

Patenggang Gölü’ne Gidin

Patenggang Gölü, hem turistler hem de Endonezyalılar arasında popüler bir yer. Bir öğleden sonra dinlenmek için harika bir yer. Birkaç olanakla çay tarlaları ile çevrili olduğu için, doğa severler muhtemelen bütün gün burada kalmak isteyecek, diğerleri ise sadece iki ya da üç saatini burada geçirmek isteyebileceklerdir. Her iki durumda da, özellikle göle bir tekne alırsanız görülmeye değer. Pazar günleri yerliler için sıcak bir mekandır. Daha özel bir görünüm için hafta boyunca ziyaret edin.

Kawah Putih’i Ziyaret Edin

Bandung’un doğal cazibe merkezlerinden bir diğeri olan Kawah Putih, Patuha Dağı’nı kurmaya yardımcı olan ürkütücü bir güzel krater gölüdür. 1600’den beri faaliyet olmadığı için nispeten istikrarlı bir volkanik sistem olduğu düşünülüyor. Ancak, yüksek irtifa çevredeki alanlardan çok daha soğuk olduğu anlamına geliyor, bu nedenle fotoğraf makinenizle bir ceket alın. Kawah Putih oldukça asidik olarak kabul edilir, bu nedenle gölün renkleri ve her şeyin dokunuşları suyun pH seviyesine bağlı olarak değişir. 

Bandung’da Neler Yapılabilir : Trans Studio’da Eğlenin

2 katlı ve 20 sürüşe sahip olan Trans Studio, dünyanın en büyük kapalı tema parklarından biridir ve orada herkes için eğlence var. Trans Studio 3 bölüme ayrılmıştır: Studio Central, Trans Studio TV ekibini “kurtarabileceğiniz” Hollywood, Lost City’den ve tüm eğlencenin başladığı Magic Corner’dan ilham almıştır. 20’den fazla sürüş ve çoklu gösteri var. Park ailelere yönelik olsa da, herkesin günlerini geçirmesi için uygun bir yer yapan çok sayıda gezinti var.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*